Dantų karūnėlės

Cirkonio keramikos dantų karūnėlėsDantų karūnėlės – tai danties apvalkalai, protezavimo metu užmaunami ant dantų iki pat dantenų krašto. Tiek dantų karūnėlių gamybai naudojamos medžiagos gali skirtis, tiek ir jų panaudojimo priežastys yra skirtingos. Aptarkime tai.

Dantų karūnėlės tinkamos įvairiais dantų pažeidimų atvejais
Dantų karūnėlės dedamos įvairiais atvejais. Jos puikiai tinka norint apsaugoti pažeistą dantį (pavyzdžiui, nuo nulūžimo) ar siekiant atstatyti nusidėvėjusius dantis, taip pat tada, kai pageidaujama pagerinti neestetiškai atrodančių dantų išvaizdą. Dantų karūnėlės dažnai yra uždedamos po dantų šaknų kanalų gydymo arba tais atvejais, kai dantis yra per daug pažeistas karieso, kad jį būtų galima sutvarkyti naudojant plombines medžiagas.

Dantų karūnėlės gali būti tvirtinamos ne tik ant natūralaus danties, bet ir ant implanto
Jau aptarėme, kad dantų karūnėlės yra puikiai tinkamos tais atvejais, kai nenorima prarasti nors ir pažeisto, bet vis dar gyvybingo danties (dantų karūnėlės padeda jį išsaugoti). Jei dantis nėra laiku sutvarkomas, yra labai didelė rizika, kad jis apskritai iškris, o tada prireiks dantų implantavimo. Tai pažangus būdas atkurti prarastą dantį. Vietoj danties šaknies yra įsodinamas implantas, ant kurio atliekami protezavimo darbai. Toks protezavimo būdas yra ilgaamžis, teigiamai veikiantis žandikaulio kaulą ir nedarantis jokios neigiamos įtakos gretimiems dantims.

Dantų karūnėlių pagalba atkuriama ir graži danties išvaizda, ir funkcinės savybės
Dantų karūnėlės yra tvirtos ir stiprios – visiškai atkuriama kramtymo funkcija, todėl pacientai gali be rūpesčių mėgautis savo mėgstamu maistu. Ne mažiau svarbu yra ir tai, kad dantų karūnėlės yra vizualiai patrauklios: jų spalva, dydis bei forma pritaikoma prie kitų dantų.

Dantų karūnėlės yra uždedamos ant nušlifuoto danties
Vizito pas odontologą metu dantis yra stipriai nušlifuojamas. Kad ir kaip baisiai tai beskambėtų, galite nesijaudinti, procedūra yra nuskausminama, todėl nesukelia didelio diskomforto. Odontologas nuima atspaudus, pagal kuriuos dantų technikas specialioje laboratorijoje iš metalo arba bemetalės keramikos išlieja karūnėlę. Ji pritvirtinama kito vizito pas odontologą metu.

Metalo keramikos dantų karūnėlės – tvirtos ir ilgaamžės
Metalo keramikos dantų karūnėlės yra tvirtos ir stiprios. Jos puikiai tinka krūminių dantų protezavimui, kadangi puikiai atlieka kramtymo funkciją ir yra atsparios lūžiams. Tiesa, jų estetinė pusė nėra ideali. Dantų karūnėlės forma bei spalva yra pritaikoma prie kitų dantų, bet metalo keramika nėra laidi šviesai (priešingai nei natūralūs dantys), todėl protezuotų dantų atspalvis yra kiek kitoks. Be to, laikui bėgant prie dantenų gali išryškėti metalo juostelė. Yra ir dar viena neigiama metalo keramikos pusė – kai kuriems žmonėms gali prasidėti alergija, taip pat kai kuriems pacientams yra sutrikdoma burnos receptorių veikla, nes burnoje nuolat juntamas metalo skonis.

Cirkonio keramika – tvirtumo ir estetiškumo sintezė
Cirkonio keramikos dantų karūnėlės yra ne mažiau tvirtos nei dantų karūnėlės, pagamintos iš metalo keramikos. Jos lygiai taip pat yra ilgaamžės ir atsparios lūžiams. Bet jų estetiškumas yra gerokai didesnis. Cirkonio keramika yra laidi šviesai, todėl po protezavimo natūralius ir protezuotus dantis bus sunku atskirti, kadangi jų atspalviai bei skaidrumas bus visiškai vienodi. Be to, cirkonio keramika yra kur kas geriau toleruojama žmogaus organizmo nei metalo keramika. Svarbu ir tai, kad dantis yra tiksliau apgaubiamas iki pat dantenų, todėl išvengiama dantenų uždegimo, o karieso atsiradimo tikimybė smarkiai sumažėja. Cirkonio keramika turi vienintelį minusą – jos kaina yra didesnė.