Ar dantų implantacija yra skausminga?

Dantų implantavimas tai neskausminga operacijaPlanuojant dantų implantų operacija, dažniausiai ir labiausiai kankinantis klausimas yra: ar ši operacija yra skausminga? Po kiekvienos operacijos, taip ir po šios, yra jaučiamas šioks toks diskomfortas . tačiau po implantacijos operacijos skausmas yra minimalus ir gauti rezultatai yra to tikrai verti.
Implantacijos procedūra yra atliekama taikant vietinę ar bendrąją nejautrą. Dėl šios priežasties ši procedūra tampa visai neskausminga. Jūsų burna bus visiškai aptirpusi, kol chirurginiu būdu implantas bus įsriegtas į reikiama vietą. Tačiau jei vis dar esate susirūpinęs dėl diskomforto ar skausmo, galite kreiptis pas savo burnos chirurgą, jis jums prieš operaciją gali duoti raminamųjų tablečių, kurios padės Jums labiau atsipalaiduoti.
Kadangi implantacija yra atlieka keliais etapais, todėl po kiekvieno etapo jus galite jausti tam tikrą skausmo ir diskomforto laipsnį. Aišku, skausmo lygis, labai priklauso ir nuo kiekvieno žmogaus fiziologijos. Daugelis pacientų pastebi, kad skausmas yra vienas iš pirmųjų dalykų, kurie jį pajaučia po implantacijos ir kai praeina anestezijos poveikis. Todėl po dantų implantų operacijos, burnos chirurgas Jums išrašys vaistų nuo skausmo, kurie turėsi sugerti ir kurie Jums sumažins ir palengvins jaučiamą diskomfortą.
Po operacijos, galite tikėtis, kad Jums skaudės toje vietoje, kur buvo įsriegtas implantas. Taip pat galite jausti skausmą ir žandikaulio srityje aplink tą vietą, kur buvo atlikta operacija. Savaitę po operacijos galite jausti šiuos nemalonumus. Dauguma pacientų teigia, kad skausmas po dantų implantų operacijos yra labai panašus koks yra jaučiamas tvarkantis dantį ar dantų kanalus. Tačiau kaip ir buvo minėta anksčiau, kiekvieno paciento patiriamo skausmo ir diskomforto laipsnis po operacijos skiraisi.
Yra keletas veiksnių, kurie gali turėti įtakos skausmo dydžiui jaučiamam po dantų implantacijos. Jei Jūsų operacija buvo itin sudėtinga, arba Jums buvo atlikta kaulo persodinimo, sinuso pakėlimo operacijos ar kitos papildomos procedūros – galite tikėtis patirti didesnį skausmą nei įprastai.
Po dantų implantų operacijos gali pasireikšti ir kiti šalutiniai reiškiniai, kaip: kraujosruvos, kraujavimas ar patinimas. Visi šie reiškiniai turi išnykti per savaitę ar 10 dienų. Kažikurie pacientai sako, kad skausmas ir diskomfortas praeina po 2 – 3 dienų po operacijos, bet grįžta 4 -5 dienomis. Tai yra visiškai normalu ir nereiškia, kad yra kažkas blogai. Siekiant sumažinti skausmą ir patinimą naudokite ledą, taip pat daug ilsėkitės.
Po dantų implantacijos atsigavimo laikotarpis priklauso nuo daugelio veiksnių ir kiekvieno paciento gijimo procesas yra unikalus. Kai kurie pacientai pasveiksta daug greičiau nei kiti. Tačiau jei Jums visa dar skaudės po operacijos praėjus dviem ar trims savaitėms, būtinai kreipkitės pas savo burnos chirurgą, nes išlikęs skausmas gali reikšti infekciją ar kokia kitą problemą.