Kuomet prarandame dantį, mus gelbsti dantų protezavimas

Dažnai takoma odontologinė procedūra – dantų protezavimas. Priežasčių, kodėl prireikia protezavimo, yra ne viena, lygiai taip pat ir protezavimo galimybės yra plačiai pritaikomos įvairiems pacientų nusiskundimams spręsti.

Bedančio įvaizdis – itin neigiamas

Kaip jūs reaguojate į žmogų, kurio burnoje trūksta dantų? Pripažinkite, jūsų požiūris yra tikrai nekoks. Patraukli žmogaus išvaizda yra neatsiejama nūdienos dalis: kiekvienas, norintis užimti aukštą padėtį vsuomenėje, privalo atrodyti gražiai. Jei žmogui trūksta dantų, jis tikrai bus neigiamai vertinamas aplinkinių.

Dėl neigiamo aplinkinių požiūrio kyla psichologinės problemos

Jei jums trūksta dantų, tikėtina, kad ne tik aplinkiniai žmonės kreivai į jus žiūrės, bet ir jūs pats nerimausite dėl to, kaip atrodote kitų akyse. Pacientai, neturintys dantų, nuolat juos dangsto ar slepia, bijo atvirai juoktis, kalbėtis, šypsotis, pradeda vengti kitų žmonių, jiems tenka atsisakyti pilnavertiško dalyvavimo socialiniame gyvenime.

Lamingi žmonės - protezavimasPrarasti dantys kelia ne vien estetines problemas

Be abejonės, jei jums trūksta dantų, jūs susidūrėte ir su kitokiomis problemomis: sunku kokybiškai sukramtyti maistą (žmogus ne tik turi atsisakyti savo mėgstamų patiekalų, bet gali prasidėti ir virškinamojo trakto negalavimai), maisto dalelės nuolat stringa tarpuose tarp dantų. Be to, pradeda nykti žandikaulio kaulas, o likusiems dantims tenka didesnis kramtymo krūvis – jie išsikraipo ir greičiau susidėvi.

Dantų protezavimo metu galima atkurti nuo vieno iki visų dantų

Dantų protezavimas tinkamas ir tuo atveju, kai paciento burnoje nėra visų dantų, ir tada, kai trūksta tik dalies dantų, ir kai pacientas pageidauja atkurti tik vieną dantį. Bet taip pat dantų protezavimas gali būti pasirenkamas ir tais atvejais, kai visi dantys yra savo vietoje, bet kai kurie (ar vienas) iš jų yra pažeisti (nukentėję nuo traumos ar ligos).

Dantų protezavimo būdas priklauso nuo paciento dantų būklės

Dantų protezavimo būdas pasirenkamas priklausomai nuo jūsų dantų būklės. Jei jūsų priekiniai dantys nusidėvėjo, pakeitė spalvą ar yra kitaip pažeisti, puiki išeitis – laminatės, jei norite, kad krūminiai dantys būtų apsaugoti nuo karieso pažeidimų ar nulūžimo – užklotai ar įklotai puikiausiai patenkins jūsų poreikius. Tai mikroprotezavimas – stengiamasi išsaugoti maksimalų danties audinių kiekį.
Jei dantis yra pažeistas ganėtinai stipriai, jį nušlifavus gali būti užmauta karūnėlė. Karūnėlių tiltas tinkamas tais atvejais, kai nėra kelių greta esančių dantų. Jei nėra galimybės uždėti karūnėlių tilto, greičiausiai jums bus pasiūlyti išimami daliniai protezai, o jei neturite visų dantų – visiškai išimami protezai.

Protezavimas ant implantų – pažangiausias dantų atkūrimo būdas

Deja, kai kurie minėti dantų protezavimo būdai turi trūkumų. Gera žinia ta, kad jie gali būti išsprendžiami pasirinkus protezavimą ant implantų.
Pavyzdžiui, jei jums yra uždedamas karūnėlių tiltas, tam, kad jis būtų pritvirtintas, turi būti nušlifuoti greta kiaurymės esantys dantys. Jei danties šaknis atkuriama implantacijos metu, protezavimo darbai atliekami ant implanto ir nėra daroma neigiama įtaka sveikiems dantims.
Išimami protezai nėra itin patogūs – jie nestabilūs ir keliantys diskomfortą (gali spausti, trinti, erzinti). Be to, žandikaulio kaulas po truputį nyksta. Jei protezuojama ant implantų, žandikaulio kaulas tinkamai stimuliuojamas, o protezai yra stabilūs, nesukeliantys diskomforto, ilgaamžiai, estetiški, nekenkiantys dantenoms bei gleivinei.