Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas ir dantų atkūrimasEstetinis plombavimas – tai kietųjų danties audinių atkūrimas naudojant specialias restauracines medžiagas. Dantys yra atkuriami sluoksnis po sluoksnio, siekiant išgauti estetiškai atrodantį rezultatą.

Estetinis plombavimas yra tinkamas įvairiais atvejais, kai dantis yra pažeistas
Taikomas tada, kai danties estetinė išvaizda netenkina paciento, ir tada, kai dantis yra pažeistas. Pavyzdžiui, estetinis plombavimas puikiai tinka tais atvejais, kai dantis nulūžta ar nudyla, kai dantis yra per suiręs ar pažeistas karieso, kai dantys ar plombos yra pakeitę spalvą (pageltę, parudavę, patamsėję ir t.t.). Šios procedūros metu galima išgauti norimą dantų formą, užtaisyti tarpus tarp dantų ar atitaisyti traumų metu padarytą žalą dantims.
Estetinio plombavimo metu išsaugomas maksimalus natūralių danties audinių kiekis
Didžiausias estetinio plombavimo privalumas yra tas, kad procedūros metu stengiamasi išsaugoti maksimalų natūralių danties audinių kiekį. Tai reiškia, kad jūsų dantis nebus nušlifuotas daugiau nei būtina. Danties tausojimo rezultatas – sveiki ir gyvybingi dantys, dar ilgai tarnaujantys pacientui.

Estetinis plombavimas skirtas sustiprinti pažeistus dantis

Jei pažeisti dantys nėra laiku sutvarkomi, jie vis labiau irsta, tampa jautrūs, skausmingi ir neatsparūs bakterijoms. Procedūros metu ne tik nepakenkiama dantims, bet, atvirkščiai, juntamas teigiamas poveikis – pagerinama kramtymo kokybė, dantys tampa tvirtesni ir stipresni.  Prie to prisideda ir kokybiškos bei ilgaamžės kompozicinės medžiagos.

Būdas pagražinti jūsų dantis

Vienas iš šio gydymo tikslų – estetiškai patrauklus rezultatas. Estetinio plombavimo metu naudojamos medžiagos leidžia atkurti natūralią danties išvaizdą, kadangi jų įvairovė yra labai didelė – galima derinti dantų spalvą, blizgesį, skaidrumą, formą ir kitus bruožus.

Estetinis plombavimas tinkamas ir krūminiams dantims

Taikomas ne tik priekinių dantų defektams šalinti. Šis gydymo būdas gali būti kuo puikiausiai pritaikomas ir krūminiams dantims. Procedūros metu atkuriama natūrali krūminio danties forma. Tai daroma tam, kad kramtymo kokybė būtų sugrąžinta.  Žinoma, šiuo atveju estetinė gydymo pusė nėra tokia aktuali kaip taisant priekinius dantis.

Estetinis plombavimas nėra tinkamas visais atvejais

Be abejonės, tinkamiausią gydymo būdą visada paskiria gydytojas. Tik jis gali nuspręsti, kokios procedūros turėtų būti atliekamos siekiant maksimalaus rezultato. Todėl nenustebkite, jei odontologas pasakys, kad estetinis plombavimas jums negali būti atliekamas. Taip gali nutikti, jei danties pažeidimas „slepiasi“ giliai po dantenomis, jei yra pakenkta danties šakniai, jei nėra likę pakankamai danties audinių ir kitais atvejais.

Estetinis plombavimas – greitas ir neskausmingas

Vieno vizito pas odontologą metu galima atkurti 4-6 dantis, tad norimam rezultatui pasiekti paprastai užtenka vieno ar dviejų vizitų. Procedūra yra neskausminga, tačiau adaptaciniu periodu gali būti juntamas nedidelis diskomfortas – dantenų paraudimas, maudimas, dantų jautrumas ar nedidelis kraujavimas. Šie požymiai netrunka ilgiau nei dvi savaites.

Sutvarkyti dantys nereikalauja ypatingos priežiūros

Dažnai pacientai baiminasi, kad, jei dantų gydymui bus pasirinktas estetinis plombavimas, po procedūros juos bus sunku prižiūrėti. Visgi šios baimės yra nepagrįstos. Bene vienintelis draudimas – procedūros dieną nevartoti dažančių maisto produktų bei gėrimų. Taip pat nepatariama naudoti kieto dantų šepetėlio ir abrazyvinių medžiagų turinčių dantų pastų.
Žinoma, nereikėtų pamiršti elementarios burnos higienos: dantų valymas dukart per dieną su dantų pasta bei šepetėliu, dantų siūlo bei skalavimo skysčio naudojimas yra būtinas, jei norite, kad jūsų dantys būtų sveiki ir gražiai atrodytų. Taip pat būtina periodiškai apsilankyti pas odontologą – jis nupoliruos estetinio plombavimo metu įdėtas plombas. Kita vertus, individuali kasdienė bei profesionali burnos higiena yra labai svarbi ne tik tiems, kuriems dantys buvo tvarkomi estetinio plombavimo metu, bet ir visiems kitiems pacientams.

Šaltinis:

UAB “Albadenta”
Pulko g. 23, Alytus (Alytaus rajono savivaldybės kieme)
Tel. registracijai : +370 640 64141
El. paštas: info@albadenta.lt