Dantų implantai

Dantų implantai dažnai tampa diskusijų objektu. Kol odontologai pabrėžia, kad tai kol kas pažangiausias dantų atkūrimo būdas, pacientai skundžiasi aukšta procedūros kaina. Visgi reikia pripažinti, kad dantų implantacijos kaina yra verta rezultato – šis gydymo būdas turi labai daug privalumų.

dantų implantaiDantų implantais siekiama atkartoti natūralią danties anatomiją

Dantų implantacijos tikslas – danties šaknies atkūrimas. Natūralus dantis yra sudarytas ne tik iš vainiko, kuris akivaizdžiai matomas, bet ir iš šaknies, kuri yra pasislėpusi giliai po dantenomis. Atkreipkite dėmesį, kad implantas – tai dirbtinė šaknis, ant kurios gali būti atliekami protezavimo darbai (matoma danties dalis atkuriama ne implantavimo, bet protezavimo metu).

Dantų implantų prigijimo tikimybė yra labai aukšta

Dantų implantai yra gaminami iš titano. Dėl savo biologinio suderinamumo su žmogaus organizmu tai dažniausiai chirurgijoje naudojama medžiaga, todėl titaniniai dantų implantai yra visiškai toleruojami žmogaus organizmo. Kadangi dantų implantų savybės yra artimos žmogaus organizmui, natūralu, kad jų atmetimo tikimybė yra minimali: implantai neprigyja maždaug tik 3-5% pacientų. Svarbiausia, kad paciento sveikata būtų pakankamai gera (amžius įtakos neturi). Blogiausiu atveju, jei implantas bus atmestas, antrąkart procedūra bus pakartota visiškai nemokamai.

Dantų implantų tarnavimo laikas yra itin ilgas

Kai kurios odontologinės procedūros yra veiksmingos ribotą laiką. Pavyzdžiui, dantų balinimo procedūros paprastai turi būti periodiškai kartojamos norint išlaikyti norimą dantų baltumą, estetinis plombavimas nėra veiksmingas ilgiau kaip 8-10 metų (kai kurie pataisymai turi būti atliekami ir anksčiau). Pavyzdžių būtų galima pateikti ir daugiau, bet prieikime prie esmės: dantų implantai tarnauja itin ilgai. Jei jie yra tinkamai prižiūrimi, jų gyvavimo trukmė siekia net keliasdešimt metų. Kitaip tariant, tai investicija beveik visam gyvenimui.

Dantų implantai yra ypač tvirti

Jei baiminatės, kad praėjus neilgam laikotarpiui dantų implantai turės būti pakeisti dėl jų susidėvėjimo, vykite tokias mintis šalin. Dantų implantai nelūžta, nedyla, yra ypač tvirti ir stiprūs.
Dantų implantai leidžia atkurti nesamus dantis nepažeidžiant turimų dantų
Dantų implantavimas nėra vienintelis būdas nesamiems dantims atkurti. Tiesiog įprasto protezavimo metu nėra atkuriama danties šaknis. Visgi dirbtinę karūnėlę reikia prie ko nors pritvirtinti, todėl greta kiaurymės esantys dantys yra nušlifuojami ir ant jų uždedamas karūnėlių tiltas. Po tokios procedūros jų gyvavimo trukmė yra smarkiai sutrumpinama, nes jie neišlieka toie gyvybingi kaip anksčiau. Ypač pikta, kai pažeidžiami visiškai sveiki dantys.

Dantų implantai išsprendžia žandikaulio kaulo nykimo problemą

Ar žinojote, kad žandikaulio kaulas turi būti stimuliuojamas? Kai pacientas turi visus dantis, tai nėra akcentuojama, nes normalus kramtymo procesas savaime užtikrina tinkamą kaulo būklę. Deja, jei netenkama danties, toje vietoje esančios tuščios dantenos nebeprisideda prie kramtymo funkcijos, todėl žandikaulio kaulas nebegauna jokio krūvio ir po truputį nyksta. Tai galime palyginti su raumenų darbu: jei fizinis krūvis yra pakankamas, raumenys puikiai funkcionuoja, bet, jei fizinio krūvio nėra, jie po truputį atrofuojasi ir silpsta.
Dantų inplantai kuo puikiausiai išsprendžia šią problemą: jie puikiai imituoja danties šaknį, todėl žandikaulio kaulas yra „apgaunamas” ir pakankamai stimuliuojamas.
Jei manote, kad nieko blogo leisti žandikaulio kaului nykti, norime paprieštarauti: šis procesas ne tik baigiasi veido formos deformacijomis (žmogus atrodo vyresnis), bet, jei norėsite, kad jums būtų atliktas dantų implantavimas, negalėsite to padaryti, kol kaulas nebus priaugintas (tai ir bereikalingi rūpesčiai, ir papildomos išlaidos).

Daugiau informacijos:

Garliavos odontologijos centras
S. Lozoraičio g. 1B, LT-53219 Garliava, Lietuva
Telefonas: +370 690 66636
El. paštas: info@goc.lt