Dantų implantacija

Implantuotas dantisAr dantų implantacijos procesas jums kelia neaiškumų? Jei taip, siūlome paskaityti mūsų straipsnį, kuriame paprastai ir suprantamai papasakosime, kokia yra dantų implantavimo eiga: nuo ko viskas prasideda ir kuo baigiasi, kiek viskas trunka bei kokių papildomų procedūrų gali prireikti.
Dantų implantacija gali būti skirstoma į tris pagrindinius etapus: gydytojo konsultaciją, implanto įsodinimą bei protezavimo darbus. Aptarkime kiekvieną iš šių etapų.

Gydytojo konsultacija

Turbūt nieko nenustebins tai, kad kiekvienas gydymas yra pradedamas nuo vizito pas gydytoją. Todėl, jei jums trūksta vieno, kelių ar visų dantų, ir jūs ieškote būdų, kaip juos atkurti, kreipkitės į patikimą odontologą ir jums bus suteikta visa jus dominanti informacija. Panoraminės rentgeno nuotraukos, o kai kuriais atvejais, ir kompiuterinės tomografijos pagalba bus įvertinta jūsų dantų būklė ir pasiūlytas jūsų poreikius bei lūkesčius atitinkantis gydymo planas.

Implanto įsodinimas

Jau kito vizito metu bus pradėta dantų implantacija. Nedidelės chirurginės operacijos metu, kuri trunka nuo 20 minučių iki keleto valandų (priklausomai nuo individualios situacijos), yra įsodinamas dantų implantas (ar keli dantų implantai). Nesibaiminkite, procedūra nėra labai sudėtinga ar gąsdinanti. Be abejonės, atliekamas vietinis nuskausminimas, todėl nemalonių pojūčių yra išvengiama.
Kaip viskas vyksta? Kai dantenose padaromi nedideli pjūviai, jos yra atkeliamos. Žandikaulio kaule yra paruošiama reikiamo dydžio ertmė, į kurią yra įsriegiamas dantų implantas. Tai nedidelis, iš titano pagamintas varžtelio pavidalo darinys, puikiai toleruojamas žmogaus organizmo. Kai implantas yra įtvirtinamas, žaizda susiuvama ir paliekama gyti. Kaip ir kiekvienu pooperaciniu periodu galimas nedidelis diskomfortas: dantenos gali patinti, jas gali nežymiai skaudėti. Odontologo išrašyti nuskausminamieji vaistai padės šiuos simptomus sumažinti, o antibiotikai užkirs kelią bet kokios infekcijos galimybei.
Implantų prigijimo trukmė priklauso nuo individualios paciento situacijos (paprastai tai trunka nuo kelių mėnesių iki pusės metų). Tik tada, kai dantų implantai prigyja, gali būti atliekami protezavimo darbai. Žinoma, jei dantų implantai buvo įstatyti matomoje vietoje, tol, kol jie prigyja, yra uždedamos laikinos karūnėlės. Praėjus reikiamam laiko tarpui, yra įsukamos gijimo galvutės bei pritvirtinama protezo atrama.

Dantų protezavimas

Danties implanto įsodinimas reiškia, kad yra atkuriama danties šaknis. Matoma danties dalis – vainikas – yra atkuriama protezuojant. Danties šaknį įmanoma atkurti tik dantų implantacijos metu, bet protezavimo būdų yra ne vienas. Kokio tipo protezavimo darbai bus atliekami, nuspręsite kartu su gydytoju. Galimi įvairūs variantai, priklausomai nuo to, kiek dantų reikės atkurti:

  1. Jei jūsų burnoje trūksta vieno danties, pagal nuimtus danties atspaudus laboratorijoje specialiai jums bus pagaminta karūnėlė, kuri galiausiai bus pritvirtinta prie implanto.
  2. Jei jums trūksta kelių greta esančių dantų, prireiks mažiausiai dviejų implantų, ant kurių gali būti tvirtinamas dantų tiltelis, sudarytas iš dviejų, trijų (kai kuriais atvejais, ir keturių) karūnėlių.
  3. Jei jūs neturite visų dantų, galimos dvi alternatyvos: išimami arba fiksuoti protezai. Jei pageidaujate neišimamų protezų, viršutinio arba apatinio žandikaulio dantims atkurti greičiausiai reikės 6 implantų (šis skaičius gali būti pakoreguotas odontologo). Jei pasirinkote išimamus protezus,  implantų prireiks mažiau. Specialių sujungimų dėka protezas tvirtai laikysis bei bus nesunkiai uždedamas ar išimamas.

Papildomos procedūros

Deja, ne visais atvejais dantų implantavimas gali būti iš karto atliekamas. Dantų implantai gali būti įsodinami bet kurioje žandikaulio vietoje, bet yra viena sąlyga: numatytoje vietoje turi būti pakankamai kaulo. Jei kaulo nekakanka, neverta skubėti nusiminti, jis gali būti atkurtas specialių procedūrų metu.
Taigi, jei jūsų žandikaulio kaulas yra sunykęs, pirmoji jūsų laukianti procedūra – kaulo regeneracija. Ši procedūra gali būti atliekama dviem būdais: naudojami kaulo pakaitalai (jais bei savaime ištirpstančiomis membranomis yra uždengiamos reikiamos žandikaulio vietos, kuriose minėti pakaitalai virsta tikru kaulu) arba nuosavas, iš donorinės srities paimtas kaulas.
Kai netenkama dantų viršutiniame žandikaulyje, nykstantis kaulas tirpsta iš viršaus. Tokiu atveju gali prireikti sinuso dugno pakėlimo operacijos (tai procedūra, kurios metu į sinuso dugną pridedama daugiau kaulo, tam, kad jis būtų aukščiau pakeltas).

Kokybė

Labai svarbu pasirinkti kokybiškus implantus. Daugelis odontologų Lietuvoje rekomenduoja šveicariškus Straumann implantus. Odontologai teigia jog tai geriausi implantai pasaulyje.