Kodėl dantų implantavimas toks brangus?

Implantų kainaDantų implantavimo bei dantų protezavimo kainos yra aukščiausios iš visų odontologinių procedūrų. Dažnai pacientai skundžiasi, kad jie nesupranta, už ką jie turi mokėti tokius didelius pinigus. Norėdami atsakyti į šį klausimą parengėme straipsnį, kuriame bandome paaiškinti, kodėl dantų implantų kaina yra aukšta.

Dantų implantų bei protezavimo kainą lemia keletas faktorių

Dantų implantacijos kaina yra sudaryta iš mokesčio už naudojamas medžiagas bei gydytojo paslaugas. Gydymo metu jums ne tik bus įstatytas implantas, bet taip pat prireiks ir gijimo galvučių bei protezavimo atramų. Kainuoja ir visos protezavimui naudojamos medžiagos (jei dantys yra atkuriami matomoje burnos dalyje, prireikia ir papildomų karūnėlių – už jas irgi reikia mokėti).
Be to, dantų implantacija trunka ilgą laiką ir dažnai prireikia ne vienos procedūros. Jei jūsų būklė yra gera, implantacija atliekama jau antrojo vizito pas odontologą metu, bet, jei jūsų žandikaulio kaulas yra sunykęs, prireiks papildomų procedūrų – sinuso dugnos pakėlimo operacijos ar kaulo regeneracijos.

Danties implantas yra itin kokybiškas, todėl ir kaina yra aukšta

Danties implanto gamyba nėra paprasta. Visų pirma, nuolat atliekami moksliniai tyrimai, siekiant dar labiau pagerinti danties implanto kokybę. Pats danties implanto gamybos procesas yra ilgas ir kruopštus: ypač sterili aplinka, itin griežti higienos reikalavimai, maksimali kontrolė ir priežiūra yra neatsiejama dantų implantų gamybos dalis. Trumpai tariant, siekiama užtikrinti maksimalią danties implanto kokybę, norint, kad jis būtų ir tvirtas, ir ilgaamžis, ir nealergizuojantis, ir nesukeliantis infekcijų. Savaime suprantama, aukšta kokybė lemia ir aukštą kainą.

Dantų implantacija – ne kiekvieno odontologo sritis

Tikrai ne kiekvienas odontologas užsiima dantų implantacija. Tai daug žinių ir įgūdžių reikalaujanti procedūra. Vienaip ar kitaip, dantų implantacija yra chirurginė procedūra, todėl jai turi būti atitinkamai pasiruošta. Jūs juk norite, kad viskas būtų atlikta tinkamai ir kokybiškai? Todėl supraskite, kad reikia mokėti ir už kvalifikuoto gydytojo darbą. Tik nuo jo priklausys jūsų savijauta po danties implantavimo.

Dantų protezavimo kaina priklauso nuo naudojamų medžiagų

Dantų protezavimo kainos priklauso nuo to, kokios medžiagos yra naudojamos. Jei siekiate maksimalaus rezultato, rekomenduojama cirkonio keramika – ji ir tvirta, ir estetiška (dirbtinių dantų išvaizda niekuo nesiskirs nuo natūralių dantų). Bet, kaip visada, aukščiausia kokybė kainuoja nemažus pinigus, todėl cirkonio keramikos karūnėlės yra kur kas brangesnės.
Jei norite sutaupyti, galite rinktis metalo keramiką. Jos funkcinės savybės atitinka visus reikalavimus – metalo keramika ir tvirta, ir ilgaamžė. Tiesa, estetinė pusė turi trūkumų: metalo keramika nėra laidi šviesai, todėl dirbtinio danties skaidrumas yra kitoks nei natūralaus, be to, ilgainiui prie dantenų išryškėja metalo spalvos juostelė. Visgi jei estetiškumas nėra jūsų svarbiausias prioritetas, metalo keramikos karūnėlės – puikus pasirinkimas.

Ar dantų implantų kaina yra išties aukšta, priklauso nuo požiūrio

Jei vis dar manote, kad dantų implantų kaina yra nepragrįstai didelė, pagalvokite apie tai, kiek laiko implantai jums tarnaus. Negi tikrai manote, kad yra brangu mokėti už procedūrą, kurios rezultatais džiaugsitės keliasdešimt metų? Ši investicija visada atsiperka. Kiekvienas pacientas, kurio dantį atstoja implantas, gali jums paliudyti, kad dantų implantacijos rezultatas – tiesiog stulbinantis, nes atkuriama tiek estetinė, tiek funkcinė danties pusė (labai greitai pamiršite, kad tai – ne jūsų natūralūs dantys).
Jei šiuo metu neturite reikiamos sumos pinigų, pasistenkite juos sutaupyti laikui bėgant. Tiesa, nerekomenduojame laukti per ilgai. Jei jūsų burnoje trūksta dantų, žandikaulio kaulas nebėra tinkamai stimuliuojamas ir pradeda po truputį nykti. Jei pokyčiai bus pakankamai ženklūs, prieš dantų implantaciją jūsų žandikaulio kaulas turės būti priaugintas (tai papildoma chirurginė operacija, kurios galima išvengti laiku kreipiantis į odontologą – taip sutaupysite ir laiko, ir pinigų).