Odontologo specializacijos

Dantų gydytojasRasti patikimą odontologą ne visada yra paprasta. Jų yra pakankamai daug, todėl galima nesunkiai pasimesti ir nebežinoti, kuo vienas odontologas yra geresnis už kitą. Jei šis klausimas jums yra aktualus, perskaitykite mūsų straipsnį, kuriame pasidalinsime savo patirtimi: nurodysime, į kokius kriterijus reikėtų atkreipti dėmesį renkantis odontologą. Kadangi odontologo pasirinkimas dažnai priklauso nuo to, kokio pobūdžio paslaugų jums reikia, pakalbėsime apie atskiras odontologo specializacijas: trumpai papasakosime, kuo užsiima periodontologas, endodontologas, ortodontas bei implantologas.

Kaip pasirinkti odontologą?

Be abejonės, visi odontologai turi turėti atitinkamą išsilavinimą (kitu atveju jiems nebus suteikiama odontologo licencija). Ne mažiau svarbu, kad žinios būtų nuolat atnaujinamos. Įvairūs kursai bei stažuotės padeda gilinti žinias konkrečioje srityje. Kuo aktyviau odontologas dalyvauja seminaruose ir konferencijose, tuo daugiau žinių įgauna. Be to, įvairios paskaitos leidžia neatsilikti nuo odontologijos srityje atsiradusių naujovių.
Žinoma, vien teorijos nepakanka. Darbo patirtis yra ne mažiau svarbi, o kai kuriais atvejais netgi svarbesnė. Visada verta pasidomėti, kokioje srityje odontologas specializuojasi ir kiek metų konkrečioje srityje dirba.
Trumpai tariant, svarbiausia, kad odontologai turėtų aukštą kvalifikaciją. Puikios teorinės žinios bei ilgametė darbo patirtis lemia, kad pacientams bus suteiktos kokybiškos paslaugos, atitinkančios jų lūkesčius. Aukšta kvalifikacija yra nekintamas rodiklis visiems odontologams, nepaisant to, kokia yra jų specializacija. Panagrinėkime, kuo užsiima odontologai, kurie specializuojasi skirtingose srityse.

Periodontologas

Gydytojo periodontologo specializacija – minkštųjų burnos audinių susirgimai. Periodontologas diagnozuoja periodonto ligas, paskiria reikiamą gydymą bei moko, kaip išvengti ligų ateityje. Kadangi periodonto ligos pradinėse stadijose nėra pastebimos, svarbu periodiškai lankytis pas odontologą, kuris nustatys bet kokius pakitimus, ir, jei reikia, paskirs gydymą. Be to, klinikoje bus atlikta profesionali burnos higiena, kuri, kartu su individualia kasdiene burnos higiena, yra tiesiausias kelias išvengti periodonto ligų.

Endodontologas

Gydytojo endodontologo veiklos sritis – dantų šaknų kanalų gydymas, plombavimas ir pergydymas (jei dantis po pirminio gydymo neišgyja). Jei jūsų dantį kamuoja tokie simptomai kaip jautrumas karščiui bei šalčiui bei savaime atsirandantys skausmo priepuoliai, gali būti, kad danties pulpa yra pažeista. Tokiu atveju endodontologas išlaisvins jus nuo nemalonių pojūčių: pažeisti danties audiniai bus pašalinti iš šaknies kanalo, o jis užpildytas specialia plombine medžiaga.

Ortodontas

Gydytojo ortodonto veiklos sfera – dantų bei žandikaulio anomalijos (kitaip tariant, kreivi dantys ir netaisyklingas sąkandis). Todėl, jei pieniniai dantys iškrinta per anksti, ar nuolatiniai dantys per ilgai neišdygsta, jei dantys yra pernelyg susigrūdę, per stipriai atsikišę, ar, jei netaisyklingas sąkandis kelia diskomfortą (sunku kramtyti maistą, nuolat pažeidžiama burnos gleivinė ir pan.), jums prireiks ortodontinio gydymo. Juo labiau, kad kreivi dantys yra sunkiau išvalomi, kas lemia, kad jie greičiau ir dažniau genda, o ir estetinė pusė yra ne mažiau svarbi: netaisyklingai sudygę dantys nėra vizualiai patrauklūs. Gydytojas ortodontas įvertins jūsų dantų būklę bei paskirs tinkamiausią gydymą, kurio rezultatu – estetiškais bei funkcionaliais dantimis – džiaugsitės dar ilgai.

Implantologas

Gydytojas implantologas specializuojasi dantų implantacijos sferoje. Jei jums trūksta dantų ir jūs norite juos atkurti, dantų implantacija – geriausias pasirinkimas. Implantologas įvertins jūsų dantų būklę bei paskirs tinkamiausią gydymo būdą, papasakos gydymo eigą bei informuos apie procedūrų kainas. Implantologas yra burnos chirurgas, kuris gali atlikti ne tik dantų implantaciją, kurios metu, atkėlus dantenas, į žandikaulio kaulą yra įsodinamas implantas, bet ir kitas procedūras, kurių gali prireikti, pavyzdžiui, kaulo regeneraciją ar sinuso dugno pakėlimo operaciją.